Açılış zamanı:  Pzt‑Cum  09:00‑22:00   Cmt‑Paz 10:00‑22:00
AHMET ÖKTEN:  0546 247 32 45

Wi-Fi sorunları

Ekspres iletişim > Wi-Fi sorunları

Wi-Fi Sinyal Zayıflığı

Günümüzde internet ve akıllı cihaz kullanım oranlarına baktığımızdaçevremizdeki bireylerin büyük bir bölümünüçevrimiçi olduğunu görüyoruz. Kablosuz internet seviyesindeki zayıflık, internet kullanım .yönünde etki yapabiliyor. Zayıf kablosuz alan sinyali durumunda, Wi-Fi sinyalini güçlendirmek için bazı seçenekler bulunuyor. 

Kullanılan yönlendirici veya ağ geçidinin yeniden yerleştirilmesi 

Standart bir Wi-Fi ağ aralığı, bütün evi içermeyebilir. Bir Wi-Fi geniş bant yönlendiricisinin ya da diğer .ağ geçidi aygıtların yerleştirildiği yerler, doğrudan sinyal seviyesine etkide. bulunur. Yönlendirici veya Wi-Fi ekipmanlarını sınırlayan fiziksel engellerden ve radyo parazitlerinden en az etki edecek şekilde yeniden yerleştirmek, sinyal seviyesinde büyüiyileşmelere sebep olacaktır. Birçok kısıtlama, zemin ve bel seviyesi yüksekliğinde .olduğundan dolayıbazı zaman. yönlendiricinin yüksekliğini artırmak sinyal seviyesini artırma için büyüetki yapar. 

Yönlendiricinin Firmware Güncellemesi 

 Router üreticileri ürünlerinin performansını iyileştirmek için yazılımlarında güncellemeler yaparlar. Yönlendirici yazılımındaki .güncellemeler aynı zamanda güvenlik. konusunda da ek olarak yenilikler kazandırır.Bu nedenle; kullanılan yönlendiricilerin yazılımlarının güncellenmesi, sinyal seviyesinin artışına yardımcı olur.   

Kablosuz Erişim Noktası Kullanmak 

      Büyük firmalarda veya internet erişim noktalarında, birden çok kablosuz erişim noktası bulunur. Bu sayedesinyalin erişmesi .zor olan köşelere bile internet hizmeti sağlarlar. Evde bu şekil bir ortam oluşturmak zor olmakla beraberinde, kablosuz erişim noktası .kullanılması  , sinyal erişim alanını artıracaktır. Evde kablosuz bir erişim noktası kullanarak, onu ana internet erişimi yapılan. yönlendiriciye bağlayıp, internet hizmeti alan ve sinyal zayıflığı problemi olan makineleri yeni kurulan kablosuz erişim noktasına yönlendirmek, sinyal zayıflığı problemi. yaşayanlar için yararlı olacaktır. 

Wi-Fi genişletici kullanmak 

Wi-Fi genişletici; Wi-Fi sinyalleri için iki yönlü röle istasyonu olarak çalışabilen bir cihazdır. Ana yönlendiriciden ya .da kablosuz erişim noktasından uzak olan kullanıcılar, Wi-Fi genişleticiler sayesinde aynı ağa erişim sağlayabilirler. Sinyal seviyesinde. problem yaşandığında Wi-Fi genişletici kullanmak problemi. ortadan kaldırma konusunda yardımcı olacaktır. 

Wi-Fi sorunları

  • WiFi sinyalini iyileştirmenin birçok yolu vardır, ancak şüphesiz yönlendiriciyi doğru şekilde konumlandırmak, bağlantıyı optimize etmenin en etkili yollarından biridir.

Süreç dökümü

Modeminiz, evinizdeki diğer elektrikli cihazların kesebileceği radyo sinyalleri kullanır. Örneğin Mikrodalga fırınlar, Bluetooth cihazları, kablosuz telefonlar, buzdolapları ve bebek monitörleri en yaygın suçlulardan bazılarıdır. Bu yüzden modeminizi onlardan uzak tutmaya çalışın.

Şimdi ücretsiz fiyat teklifi almak için bizi arayın

Açık sohbet
Yardıma mı ihtiyacınız var
Yardıma mı ihtiyacınız var
Call Now Button