Açılış zamanı:  Pzt‑Cum  09:00‑22:00   Cmt‑Paz 10:00‑22:00
AHMET ÖKTEN:  0546 247 32 45

Ekran Değişimi

Ekspres iletişim > Ekran Değişimi

Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Ekran Değişimi Nasıl Yapılır? Cep telefonları ne kadar sağlam yapılmış olsa da, ekranlarında kırılmalar ortaya çıkabilir. Her zaman kaza ihtimalinin ortada olması değişimlerini de gerekli kılar. Her telefon için ekran değişimi aynı olamaz. Telefona ve modeline göre değişiklikler görülebilir. Ancak genel hatları ile benzer biçimde sökülüp değişimler uygulanır. Bazı telefonların ekranları tutkallı bazıları ise vidalı şekilde dizayn edilmiştir.

Dokunmatik Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Dokunmatik ekranların hayatımıza giriş yapması ile birlikte ekran hasarları daha çok karşımıza çıkar oldu. Bu sebeple de tamirinin nasıl uygulandığı merak edilenler arasında oldu.

Dokunmatik ekran tamiri şu şekilde yapılmaktadır:

Telefon ekranı açılır
Ekran diğer parçalardan ayrılır
Bağlantı kablosu varsa zarar görmeden açılır
Yeni ekran ve cam monte edilir
Telefon tamamen kapatılır ve kullanıma hazır duruma getirilir

Ekran Tamirini Kendimiz Yapabilir Miyiz?

Ekran tamir yapma bilgi ve becerisine sahip kişiler yapabilirler. Ancak olması gereken, telefonun kendi servisinin ekran tamirini uygulamasıdır. Çünkü olası bir hatada siz haksız çıkarsınız. Ayrıyeten kişi telefon tamirinden ne kadar iyi anlasa da telefona zarar verme riski bulunur.

Her telefonun değişik yollar ile tamir edildiği unutulmaması gereken bir gerçektir. Telefonun garanti şartlarında dahi değişiklikler görülebilir. Üstlenilen sorumluluğun farkında olunup, olası bir risk durumunda sonucunun size kalacağı unutmamalısınız. Teknik servise verilerek sorunun çözülmesi istenmelidir.

Bu sene tamir ettik

Tabletler
Telefonlar
Bilgisayarlar

ŞİMDİ ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN BİZİ ARAYIN

Açık sohbet
Yardıma mı ihtiyacınız var
Yardıma mı ihtiyacınız var
Call Now Button